Притеснения в Стара Загора: ТЕЦ „AES Гълъбово“ започва масови сък...
Очаква се на следващия ден управлението на ТЕЦ-а да организира среща с личния състав, на която ще бъдат конкретизирани съответните стъпки към съкращенията и регистрацията на освободените в бюрата по труда. Директорът акцентира, че процедурите са основани по този начин, че да обезпечат поддръжка на хората – от регистрацията до последващото им обслужване – и твърди, че те няма да бъдат оставени сами да се оправят. Точният брой на съкратените към момента не е дефинитивно явен, само че се чака да надвиши 300 души.
Топлоелектрическа централа „ AES Гълъбово “ е най-модерната въглищна електроцентрала в България. Централата беше въведена в употреба през 2011 година и разполага с два блока с обща мощ 670 мегавата, които употребяват локални въглища. Тя е измежду основните детайли на енергийната система на България, като през 2025 година е произвела към 2 618 000 MWh електрическа енергия, което съставлява почти 7% от общото ползване в страната.
В момента електрическата енергия от централата се продава на преференциална цена поради капиталова съставния елемент, гарантираща възвръщаемостта на вложенията в новите мощности, оценени на към 1,3 милиарда евро. След 8 май обаче централата ще би трябвало да излезе на свободния пазар на електрическа енергия, защото договорът ѝ с Национална електрическа компания (НЕК) изтича.
Топлоелектрическа централа „ AES Гълъбово “ е най-модерната въглищна електроцентрала в България. Централата беше въведена в употреба през 2011 година и разполага с два блока с обща мощ 670 мегавата, които употребяват локални въглища. Тя е измежду основните детайли на енергийната система на България, като през 2025 година е произвела към 2 618 000 MWh електрическа енергия, което съставлява почти 7% от общото ползване в страната.
В момента електрическата енергия от централата се продава на преференциална цена поради капиталова съставния елемент, гарантираща възвръщаемостта на вложенията в новите мощности, оценени на към 1,3 милиарда евро. След 8 май обаче централата ще би трябвало да излезе на свободния пазар на електрическа енергия, защото договорът ѝ с Национална електрическа компания (НЕК) изтича.
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




