Очаква се между 13 и 17 ч. днес да се

...
Очаква се между 13 и 17 ч. днес да се
Коментари Харесай

Стачка блокира въздушния трафик в Италия

Очаква се сред 13 и 17 ч. през днешния ден да се организира национална стачка на чиновниците в авиационния бранш. Вероятни са обилни закъснения и отменяне на вътрешни и интернационалните полети, както и усложнения в наземното обслужване.

За да бъдат сведени до най-малко неудобствата за пътуващите, Италианската гражданска авиационна организация (ENAC) ще разгласява на формалния си уебсайт лист с полетите, които ще бъдат изпълнявани, без значение от стачката.

От Министерство на външните работи предлагат на българските жители, пребиваващи краткосрочно или дълготрайно в Република Италия и планиращи пътувания с въздушен превоз през посочения интервал, да ревизират авансово информацията за своите полети на уеб страницата на съответната самолетна компания и на уеб страницата на ENAC.

При потребност от подпомагане българските жители в Италия могат да се обръщат към българските дипломатически и консулски представителства в страната – посолството на България в Рим на телефонни номера: +39 06 322 4640, +39 06 322 4643, + 39 06 322 4648, както и на мобилния телефон за неотложни случаи в извънработно време: +39 349 492 7764, допълват от Министерство на външните работи. Сигнали могат да се подават и на имейл адреса на посолството: [email protected] .

Съдействие може да се потърси и в генералното консулство на България в Милано, на тел.: номер: +39-02-35987381 и на мобилен телефон за неотложни случаи в извънработно време: +39-3337826043. Сигнали могат да се подават и на имейл адреса на генералното консулство: [email protected] .

Сигнали и молби за подпомагане при бедствени обстановки на български жители се одобряват непрекъснато и на телефонните линии на дирекция „ Ситуационен център “: +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56; +359 893 339 616 или на имейл: Crisis@mfа.bg.
Източник: newsbg.eu


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР