Очаква се днес в Народното събрание да бъде изслушан министърът

...
Очаква се днес в Народното събрание да бъде изслушан министърът
Коментари Харесай

Министъра на енергетиката ще бъде изслушан в НС за споразумението между „Булгаргаз“ и „Боташ“

Очаква се през днешния ден в Народното събрание да бъде изслушан министърът на енергетиката Румен Радев за съглашението сред " Булгаргаз " и турската държавна енергийна компания " Боташ ", подписано през януари в София. Вносители са парламентарната група на Българска социалистическа партия.

На депутатски въпроси ще дава отговор и министър председателят Николай Денков. Той ще даде информация за осъществяване на решението на 48-ото Народно заседание, с което се задължава Министерският съвет да промени Плана за възобновяване и резистентност в част " Енергетика ".

Преди постоянния парламентарен надзор в програмата е и чуване на министрите на околната среда и водите Юлиян Попов, на туризма Зарица Динкова и на опазването на здравето Христо Хинков за положението на акваторията на Черно море в резултат на разрушената стена на язовир „ Нова Каховка “ и идния туристически сезон в България. Вносители са депутати от ПГ на „ Продължаваме промяната-Демократична България “.

Най-много отправени въпроси има към министрите на енергетиката - Румен Радев и на земеделието и храните - Кирил Вътев.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР