Очаква се днес да се състои нова размяна на военнопленници

...
Очаква се днес да се състои нова размяна на военнопленници
Коментари Харесай

Русия и Украйна ще разменят по 246 военнопленници днес, САЩ настояват за напредък в преговорите за мир

Очаква се през днешния ден да се състои нова замяна на военнопленници сред Русия и Украйна. По предварителна информация всяка от страните ще освободи по 246 пленени военнослужещи, както и 46 ранени бойци. Размяната ще бъде осъществена с посредничеството на Обединените арабски емирства.

Новината идва на фона на засилен интернационален напън за прогрес в мирните договаряния сред двете страни. Американският президент Доналд Тръмп съобщи на брифинг в Белия дом, че договарянията навлизат във фаза, в която са нужни „ решителни дейности “. По думите му, в случай че процесът бъде ненужно комплициран, Вашингтон може да се откаже от посредничеството си.

„ Вярвам, че към момента има действителна опция за реализиране на мир, само че това изисква бързи и съответни стъпки “, акцентира Тръмп.

Подобен звук употребява и държавният секретар на Съединени американски щати Марко Рубио. Той предизвести, че Съединените щати може да „ преминат към други цели “, в случай че в идващите дни не бъде реализиран значителен прогрес в договарянията сред Москва и Киев.

Размяната на пленници се преглежда като позитивен жест и евентуален подтик за обновяване на мирния разговор сред двете страни, които са в спор от началото на пълномащабната съветска инвазия през 2022 година.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР