Обвинителният акт срещу уволнената от Софийския градски съд Румяна Ченалова

...
Обвинителният акт срещу уволнената от Софийския градски съд Румяна Ченалова
Коментари Харесай

Съдът върна на прокуратурата обвинителния акт срещу Румяна Ченалова

Обвинителният акт против уволнената от Софийския градски съд Румяна Ченалова ще би трябвало да бъде преправен от прокуратурата и отначало да бъде импортиран в съда. Това дефинира състав на Софийския апелативен съд, който удостовери разпореждането на арбитър Даниела Талева от Софийския градски съд, с което при започване на август тя приключи делото и го върна на прокуратурата, заяви " Правен свят ".

За някои от действията на Ченалова за закононарушението по работа, прокуратурата е показала по едно и също време, че някогашната съдийка не е изпълнила служебните си отговорности, а в това време ги е нарушила. Това води до вътрешно несъгласие на обвинителния акт и Ченалова не може да разбере в какво е упрекната, защото неизпълнението на отговорности значи, че е подбудено от нейно безучастие, до момента в който нарушаването на служебно обвързване допуска дейни дейности, с които Ченалова да е нарушила посочените правила.

Друга неизясненост в обвинителния акт съгласно Софийски градски съд е обвързвана със специфичната цел на Ченалова да набави полза за ОЕТ с неплатените такси, която прокуратурата твърди, че е търсена с всяко от 14-те й действия, разказани в обвинитения акт. Според съда това буди неразбиране, тъй като таксата се дължи еднократно.

От определението на САС излиза наяве, че съгласно прокуратурата не е нужно да се проучват настрана дадени елементи от обвинителния акт, а да се изследва и преценя в целокупност. Съдът се е съгласил с това, само че отново е повторил, че в обвинителния акт е посочено, че Ченалова умишлено е бездействала и не е изпълнила служебните си отговорности.

Делото против Ченалова беше прекъснато и през февруари, когато арбитър Вера Чочкова от Софийски градски съд реши, че въобще не става дума за закононарушения, тъй като дейностите на някогашната съдийка са попадали в обсега на функционалния ѝ имунитет. След това САС анулира разпореждането и сподели, че дело би трябвало да има. При повторното систематизиране то се падна поредно на съдиите Величка Маринкова и Мирослава Тодорова, само че те си направиха отказ.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР