Общинският съвет в Русе одобри нови цени за паркиране от началото на февруари
Общинският съвет в Русе одобри обновени цени за прилагане на зоните за платено паркиране и на подземните паркинги в града по време на днешното си съвещание. Те ще влязат в действие от 1 февруари.
Предложението бе на кмета на града Пенчо Милков. Основните аргументи за смяната в цените са техническата акомодация на паркоматите към еврото, нарасналите оперативни разноски и вложения в инфраструктура на града.
При престой в подземните паркинги жителите до момента заплащаха по 2 лв. на час или 1,02 евро. С решението на Общинския съвет цената се трансформира на 1 евро за час, а за денонощие - от 16 лв. ще бъде 8 евро. Целта е да се насърчи потреблението на подземните уреди и да се облекчи натискът върху паркоместата в централните градски елементи.
В зоните за платено паркиране до момента водачите плащаха по 1,50 лв. или 0,77 евро за час престой, а от 1 февруари т.г. цената ще бъде по 0,80 евро.
Актуализацията регистрира техническите благоприятни условия на паркоматите, които работят с най-много пет номинала, както и увеличените експлоатационни разноски през предходната година, които надвишават равнищата от 2024 година с над 15 %.
Община Русе оперира все още с повече от 900 платени паркоместа.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




