Общинските съветници в Батак отказаха да гласуват оставката на кмета

...
Общинските съветници в Батак отказаха да гласуват оставката на кмета
Коментари Харесай

Отказаха да гласуват оставката на кмета на Батак

Общинските съветници в Батак отхвърлиха да гласоподават оставката на кмета Петър Паунов. Мотивът е, че липсват законови учредения за това, защото Паунов не е отсъствал неоснователно от работа, не е осъждан и самият той не си е подал оставката, с цел да се подложи на гласоподаване.

Кметът не участва на сесията, защото от 9 октомври е в болнични, заяви БНР.

В началото на седмицата прокуратурата повдигна обвиняване против Паунов поради противозаконна продажба на парцел край язовир Батак.

Общинските съветници от ГЕРБ пък го приканиха да се откаже от кметския пост, поради скандал информация, че синът му е печелил публични поръчки на общината.

Независимо че Българска социалистическа партия излизат с оборване на това, което се случва, че към предишните три мандата не е бил в спор на ползи, най-малко в последния си мандат всички публични поръчки, които се извършват на територията на община Батак, минават през компании, които са директно свързани с кмета на общината, разяснява депутатът от ГЕРБ Десислава Костадинова.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР