Община Враца уведомява гражданите, че през месец май и месец

...
Община Враца уведомява гражданите, че през месец май и месец
Коментари Харесай

През месеците май и юни във Враца продължава обработката на тревните площи срещу вредители

Община Враца уведомява жителите, че през месец май и месец юни не престават дейностите по обработка на тревните площи против кърлежи и бълхи на територията на града и обитаемоте места в общината.

Обработките се правят от профилирани екипи на „ ДДД Груп Дезинфекционна станция “ ООД с наземна техника и се организират поетапно по квартали и обитаеми места при подобаващи метеорологични условия и според одобрен график.

В обсега на дейностите са включени тревните площи в междублоковите пространства, парковете, градините и детските площадки, като на всички обработени терени се слагат обозначителни табели. Община Враца приканва жителите да съблюдават напътствията на поставените табели и да не позволяват домашни любимци в обработените площи в посочения период.

Паралелно с това се прави отнасяне на зелени зони и водни обекти в града срещу комари, както и след 20:00 часа обработка на дървесната растителност против зелена листна въшка.

Дейностите се реализират със профилирана техника, като употребяваният препарат е безопасен за хора и животни.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР