Общата избирателна активност на референдума за промени на конституцията в

...
Общата избирателна активност на референдума за промени на конституцията в
Коментари Харесай

Близо 30% активност на референдума в Русия

Общата изборна интензивност на референдума за промени на конституцията в Русия надвиши 80 % за електронното гласоподаване и към 30% общо за първите три дни , съгласно данните на Щаба, представени РИА " Новости ".

В недел я вечерта над 939 хиляди души са дали своят вот в Москва и Нижен Новгород. Общо 1190 726 души са се записали за електронно гласоподаване.

За първите три дни общата изборна интензивност при гласуването за поправката е 28,46 %, сподели ръководителят на ЦИК Ела Памфилова.
 В Русия гласоподават на референдум за оставане на Путин на власт до 2036 година
В Русия гласоподават на референдум за оставане на Путин на власт до 2036 година

Гласуването ще продължи до 1 юли, когато е формалният избор

30 милиона 917 хиляди 512 души взеха присъединяване в гласуването. Повече от половината от гласоподавателите (58 процента) " упражниха правото си на изборната секция ", 39 % - навън, вкъщи или на прилежащите територии. Около три % от общия брой дали своят вот онлайн.

Припомняме, че руснаците авансово гласоподават на референдум за конституционни промени, които могат да оставят на власт президента Владимир Путин до 2036 година .

Гласуването ще продължи до 1 юли, когато е формалният избор.

От Централната изборна комисия оповестиха, че отварят изборните секции, с цел да се избегнат скупчвания, които могат да доведат до разпространяване на ковид.
 Изолираните руснаци авансово гласоподават на референдума на Путин
Изолираните руснаци авансово гласоподават на референдума на Путин

Представители ще събират гласовете на пастирите на елени в тундрата

Осигурени са маски и дезинфектантни гелове за 110 милиона гласоподаватели в 10 часови зони , от Калининград на Балтийско море до Петропавловск-Камчатски на Тихия океан.

Кремъл с отвращение отсрочи планувания за 22 април избор поради разпространяването на ковид и налагането на ограничения за преодоляване на епидемията.

През януари тази година Путин излезе с оферти за реформиране на конституцията от 1993 година и те небрежно бяха утвърдени от двете камари на Народното събрание и районните депутати. Той настоя руснаците да си кажат последната дума, макар че референдум за конституционната промяна не е наложителен по закон, като стимулира решението си с това, че плебисцитът ще даде легитимност.

Опозиционният водач Алексей Навални разкритикува вота като популистки скрит план, който има за цел да обезпечи на Путин право да бъде " президент до живот ".

" Това е нарушаване на конституцията, прелом ", написа Навални в обществена мрежа.

Една от измененията планува рестартиране на президентските мандати на Путин от нула , което ще му разреши да ръководи още два мандата и евентуално да остане в Кремъл до 2036 година
 31% от руснаците не се доверяват на Путин
31% от руснаците не се доверяват на Путин

59% от руснаците се доверяват на ръководството на съветския водач

Според сегашните правила мандатът на 67-годишния водач изтича през 2024 година

Кампанията на опозицията против промените не съумя да набере скорост . Протестни демонстрации на опозицията в съветската столица през април бяха неразрешени поради рестриктивните мерки в битката с ковид. Московски съд блокира уеб страницата " Не ", който събираше подписи против промените.

Висши политици обаче акцентират какъв брой значимо е да се даде опция на Путин да остане на власт.

Кметът на Москва Сергей Собянин разказва промените като нужни, в случай че страната желае да " подсигурява непоклатимост, унищожаване на несигурността ".

Руският водач разяснява предходната седмица, че не е решил дали ще търси нов мандат след 2024 година, само че не изключва тази опция.
 Снимка 485701
Източник:

Реформите също ще консолидират президентските пълномощия, като разрешат на президента да номинира топ съдии и прокурори. Реформите плануват стопански промени, които ще подсигуряват, че минималната заплата няма да бъде по-малка от минималния предел за прехранване и държавните пенсии ще бъдат поправени по отношение на инфлацията. Промените включват и споменаването, че руснаците " имат вяра в Бога ", макар че страната има дълга история като световна страна, а също се не разрешават гей браковете. Тези правила са в основата на консервативната и патриотична ценностна система, подкрепяна от Путин.
 В Русия гласоподават на референдум за оставане на Путин на власт до 2036 година
В Русия гласоподават на референдум за оставане на Путин на власт до 2036 година

Гласуването ще продължи до 1 юли, когато е формалният избор

Кремъл се надява на висока изборна интензивност. В пропагандните материали не се загатва Путин или че може да остане на власт още едно десетилетие и половина . Вместо това е изобразено дете, което целува баба си с девиз " За обезпечено пенсиониране ". На различен афиш съветско семейство желае да се " запазят фамилните полезности ".
Източник: news.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР