Майнц 05 загуби делото срещу Ел-Гази, ще плаща милиони
Обжалването на немския Майнц 05 по делото против Ануар Ел-Гази беше публично отхвърлено. Федералният съд по трудови разногласия в Ерфурт удостовери решението на предходните инстанции, което значи, че клубът е задължен да изплати на футболиста сумата от 1,5 милиона евро. Решението е дефинитивно и не предстои на обжалване.
Сагата стартира след 7 октомври 2023 година, когато нидерландското крило разгласява позиция в обществените мрежи по отношение на палестино-израелския спор.
„ Това не е спор или война. Това е геноцид и всеобщо заличаване, на което ставаме очевидци онлайн “, написа тогава Ел-Гази, завършвайки с девиз за свободна Палестина. Макар по-късно да изтри поста си, клубът първо го в профил от тренировки, а през ноември 2023 година едностранно приключи контракта му.
Майнц 05 приключи контракта на Ел-Гази поради мненията му в поддръжка на Палестина
Футболистът потърси правата си в съда в Майнц и завоюва делото за непозволено уволняване. Сега, след несполучливия опит на клуба да апелира, Майнц ще би трябвало да изплати дължимите заплати и обезщетения.
Според информация на " Allgemeine Zeitung " обаче, финансовите проблеми за германците може да не спрат дотук. Ел-Гази има намерение да заведе нов иск за обезщетение в размер на 1,2 милиона евро за нанесени вреди, като се чака производството да стартира в най-скоро време.
В момента Ануар Ел-Гази продължава кариерата си в катарския Ал-Сайлия.
Сагата стартира след 7 октомври 2023 година, когато нидерландското крило разгласява позиция в обществените мрежи по отношение на палестино-израелския спор.
„ Това не е спор или война. Това е геноцид и всеобщо заличаване, на което ставаме очевидци онлайн “, написа тогава Ел-Гази, завършвайки с девиз за свободна Палестина. Макар по-късно да изтри поста си, клубът първо го в профил от тренировки, а през ноември 2023 година едностранно приключи контракта му.
Футболистът потърси правата си в съда в Майнц и завоюва делото за непозволено уволняване. Сега, след несполучливия опит на клуба да апелира, Майнц ще би трябвало да изплати дължимите заплати и обезщетения.
Според информация на " Allgemeine Zeitung " обаче, финансовите проблеми за германците може да не спрат дотук. Ел-Гази има намерение да заведе нов иск за обезщетение в размер на 1,2 милиона евро за нанесени вреди, като се чака производството да стартира в най-скоро време.
В момента Ануар Ел-Гази продължава кариерата си в катарския Ал-Сайлия.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




