Нюкасъл победи Челси с 1:0 в мач от 16-ия кръг

...

Нюкасъл победи и Челси, свраките със сериозна заявка за топ 4

Нюкасъл победи Челси с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Победният гол за домакините бе дело на Джо Уилок след асистенцията на Мигел Алмирон. Нюкасъл е към този момент 3-ти с 30 точки, до момента в който Челси остава 8-ми с 21 пункта на сметката си.

В 16-та минута топката бе изчистена и попадна на крайници на Мигел Алмирон, който стреля мощно от въздуха, само че ударът му профуча над напречната греда на Едуар Менди. В 29-та минута Челси сътвори първата си добра офанзива в срещата, откакто Мейсън Маунт подаде на крилото на Люис Хол, а последният откри Армандо Броя в наказателното поле. Албанецът се обърна добре, само че ударът му бе елементарно избавен от Ник Поуп.

През първото полувреме отсъстваха чистите голови положения, като и двата тима избраха да разчитат на положителната защита и сигурността в разиграването на топката.

Пет минути след началото на втората част Нюкасъл можеше да открие резултата на два пъти, само че удар на състезател на " свраките " бе блокиран. В последвалата офанзива Алмирон се измъкна добре и откри Шон Лонгстаф в наказателното поле, само че ударът на последния профуча над напречната греда.

В 65-та минута Конър Галахър стреля от границата на наказателното поле, само че Ник Поуп направи впечатляващо избавяне, с цел да избие в корнер.

Две минути по-късно Мигел Алмирон направи типичния за себе си пробив във вътрешността към наказателното поле, преминавайки на дрибъл около бранители, а Джо Уилок стреля с едно допиране от границата на пеналтерията, с цел да не остави никакъв късмет на Менди и да открие резултата в интерес на Нюкасъл със страхотния си удар.

В 81-та минута Марк Кукурея насочи рисково центриране в наказателното поле, паралелно на голлинията, а Поуп не се намеси по най-хубавия метод, само че въпреки всичко обстановката се размина без спомагателни последици за Нюкасъл, откакто съдията отсъди нарушаване в интерес на " свраките ".

До края на мача нямаше повече чисти положения, а след последния съдийски сигнал играчите на двата тима се спречкаха и последваха конфликти, само че до по-сериозни произшествия не се стигна.

Стартови сформира:

Нюкасъл:  22. Ник Поуп, 2. Киерън Трипиър, 5. Фабиан Шер, 4. Свен Ботман, 33. Дан Бърн, 36. Шон Лонгстаф, 39. Бруно Гимараеш, 28. Джо Уилък, 24. Мигел Алмирон, 7. Жоелинтон, 20. Крис Ууд

Треньор:  Еди Хау

Челси:  16. Едуар Менди, 14. Трово Чалоба, 26. Калиду Кулибали, 28. Сезар Азпиликуета, 67. Люис Хол, 5. Жоржиньо, 8. Матео Ковачич, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 23. Конър Галахър, 19. Мейсън Маунт, 18. Армандо Броя

Треньор:  Греъм Потър