Нюкасъл даде положителен старт на новия си сезон в Премиър

...

Нюкасъл даде заявка за един далеч по-успешен сезон

Нюкасъл даде позитивен старт на новия си сезон в Премиър лийг. " Джордитата ", които имат за цел да се трансфорат в един от хегемоните в страната, започнаха с значима победа над новака Нотингам с 2:0.

Селекцията на Еди Хау съумя да доближи до трите точки с голове през второто полувреме. През първото вратарят на гостите Дийн Хендерсън трябваше да сътворява чудеса, с цел да блокира изстрелите на Жоелинтон и Мигел Алмирон.
 Снимка 583295
Източник:

Така се стигна до 58-ата минута, в която швейцарецът Фабиан Шер реши да вземе нещата под собствен надзор и с мощен шут от междинна отдалеченост сюрпризира Форест за 1:0. Голът на спокойствието пристигна след още двадесет минути на " Сейнт Джеймс Парк ", откакто Жоелинтон пусна остроумен пас за Калъм Уилсън, а умел нападател като него нямаше по какъв начин да пропилее положителната опция за 2:0.

В идващия кръг Нюкасъл гостува на Брайтън, до момента в който Нотингам семейства на Уест Хям.
 Тотнъм - Саутхамптън 4:1 в мач от Висшата лига