Ню Йорк Рейнджърс победи Торонто с 5:3 в среща от

...

Ню Йорк Рейнджърс надигра Торонто, Бостън с пета поредна победа в НХЛ

Ню Йорк Рейнджърс победи Торонто с 5:3 в среща от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. Майка Зибанеяд и Крис Крийдър вкараха два бързи гола в границите на шест секунди в края на първата третина и дадоха звук за триумфа на Рейнджърс. Филип Хитил, Павел Бухневич и Грег Маккег означиха другите попадения за третата победа в последните четири срещи на нюйоркчани.

Вратарят-новак Игор Шестьоркин избави 27 удара и също способства за триумфа на Рейнджърс. За Торонто два гола означи Остин Матюс, а Джон Таварес добави един гол и асистенция. Бостън победи Чикаго с 2:1 като посетител след продължение в другия мач тази нощ. Чарли Макавой вкара победния гол в 1:19 минута на продължението. Силен мач изигра вратарят на Бостън Ярослав Халак, който избави 21 удара и способства за петата поредна победа на Бостън. Алекс ДеБринкат откри резултата за Чикаго във втората третина, само че Шон Кърали изравни за Бостън шест минути по-късно.