Ню Йорк Айлендърс реализира четири шайби в рамките на 3:30

...

Ню Йорк Айлендърс победи Детройт след невероятен обрат

Ню Йорк Айлендърс осъществя четири шайби в границите на 3:30 минути в последните 6 минути на постоянното време, с цел да обърне гостуващия Детройт от 2:5 до 6:5. Това обаче не бе всичко в срещата, защото 29 секунди преди края " алените крале " изравниха, само че с гол на Брок Нелсън в продължението Айлендърс съумя да завоюва със 7:6.

Срещата, която може да бъде сериозен претендент за мач на годината в НХЛ, стартира чудесно за гостите от Детройт, които поведоха с 3:0 след края на първата третина след голове на Антони Манта, Мартин Фърк и Хенрик Цетерберг. Джордан Ебърле върна един гол за " островитяните " във втората част, а Брок Нелсън понижи на 2:3 3:02 минути след края на третата третина.

Детройт обаче стигна бързо до нови две попадения, с цел да възвърне задатъка си от три гола посредством Дарън Хелм и Манта, само че голове на Нелсън, Андерс Лий, Ник Леди и Джош Бейли доведоха резултата до 6:5 в интерес на Ню Йорк единствено 1:49 минути преди края. Все отново Детройт стигна до изравняването, а с това и до точката посредством Майк Грийн, който бе прецизен 29 секунди преди края. В продължението на срещата Брок Нелсън оформи хеттрика си, донасяйки успеха на отбора си 3:15 секунди след началото на спомагателната част.
HAVE YOU EVER SEEN ANYTHING LIKE THAT??@Bnelson with the hat trick and the @EASPORTSNHL OT-winner! #Isles #DETvsNYI pic.twitter.com/6kttjSdoAL