Ню Джърси победи с 4:3 след дузпи у дома големия

...

Ню Джърси взе важна победа с дузпи над големия си противник Рейнджърс

Ню Джърси победи с 4:3 след дузпи вкъщи огромния си съперник Ню Йорк Рейнджърс. Брайън Бойл вкара значим гол в третата част, изравнявайки резултата за 3:3. Вратарят на гостите Хенрик Лундквист се отличи с рекордните за сезона 45 спасявания, само че те не бяха задоволителни, с цел да бъде избегнато провалянето.
FINAL (SO): @NJDevils (4) - @NYRangers (3)
— NHL (@NHL) December 22, 2017

Преди това Джон Мур даде задатък за Девилс в първата част, само че по-късно Рейнджърс направи поврат след попадения на Джими Весей и Ник Холдън. Блейк Колмън изравни за 2:2 във втората част, само че Кевин Хайс още веднъж изведе Ню Йорк напред в резултата. При дузпите точни за Ню Джърси бяха Кайл Палмери и Байън Бойл. Девилс прекъсна серията от три следващи победи в интерес на Рейнджърс.