Нямаш човек? Вече имаш! Да имаш връзки не е лошо,

...
Нямаш човек? Вече имаш! Да имаш връзки не е лошо,
Коментари Харесай

Живот извън зоната на комфорт

Нямаш човек? Вече имаш! Да имаш връзки не е неприятно, в случай че знаеш по какъв начин ловко да ги ползваш - свържи се с най-успелите българи, които желаят да ти помагат… Това е част от посланията на „ Тук-там “, световната мрежа за триумф на хората на България.

Има и други организации, които работят за идеята на съгласуваност на българите по света и на тези, които се завръщат. Но има и такива самостоятелни играчи, които отиват да учат, да работят, да натрупат познания и опит и които в един миг просто си купуват еднопосочен билет. Намират ново занятие за реализация в България. Някои стават част от световни компании, други дават световна вероятност на локални бизнеси, трети търсят и намират своето място. Има хора, които може да са и тук и там, и там и тук. Светът е огромен и благоприятни условия има всевъзможни.

България се обновява и развива магнетизъм, който стартира да притегля назад доста наши сънародници. Всеки има своите аргументи за едно или друго решение и всеки има своя път напред – обратно – напред. Мнозина, живели години наред в чужбина, когато погледнат България още веднъж, я виждат изменена и изменяща се. Осъзнават, че всички дружно може да градим тук и своето, и общото по-добро бъдеще.

Представяме петима българи, учили и работили в чужбина. Общото сред тях е, че всички те са видели нова житейска и кариерна вероятност и още веднъж са избрали да дават своя принос тук. Един от тях е и Иван Корчев. Ето неговата история:

Иван Корчев отпътува за Великобритяния през 2010 година По това време имал дребна компания за слагане на топлоизолации, в която работел с още двама алпинисти. Големите компании почнали да изискват документ за осъществяване на такава активност и той решил да го придобие в Англия. За да опознае живота там, намерил работа и станал пощальон на донорска кръв, само че пазел парите за курса. След към година го изкарал, придобил мечтаната подготовка и получил документ, който му разрешава да е обучител, избавител и съветник. Избрал
да мие прозорците на огромни здания
Опитал разнообразни действия в разнородни промишлености. Укрепвал да вземем за пример скални и свлачищни маси. Занимавал се с монтирането на вятърни  турбини и други ВЕИ източници: „ Височинният достъп, осъществяван от така наречен индустриални алпинисти, не е рискова активност, защото употребяваме специфична методология и устави, което го прави  безвреден “.

Станал притежател на дребна компания за отвесно озеленяване, записана в Англия. Но Съдбата решила още веднъж да го изпита и точно
афинитетът към безвредните условия на труд
и насъбраната експертиза го довежда в България. Потърсен е след сериозен случай в компания. По персонални аргументи тематиката за случаите мощно го вълнува, правил е проучваният на статистиката и е схванал, че не всеки път повода е човешка неточност, от време на време просто е серия от неподходящи фактори. На въпроса какво е сигурността, той отвръща с „ Health Is Wealth ” (Здравето е богатство).

Амбицията на Иван Корчев е да насочи вниманието към връзката сред работния развой, здравословните условия на труд и застраховането. Прогнозата му е, че и София по сходство на други огромни мегаполиси ще пораства „ нагоре “. Високото строителство основава по-голям марж за вложителите, само че това слага и въпроса за сигурността при пожари и произшествия в такива здания. Убеден е, че има способи да се реши казусът с евакуацията на хора в комплицирани обстановки. Другото му желание е да способства сивотата на София и контрастът сред остаряло и ново строителство да се понижи с
отвесни градини
Има концепция и за монтиране на слънчеви панели по южните калкани на блоковете. С вложения в акумулатори отоплението и осветлението може да е на ниска цена.

„ Вече сме хора на света, Лондон е на 3 часа полет “... Но огромната му персонална болежка е, че синът му, роден в Англия, дете на двама българи, не знае български. Надява се Кевин един ден да пристигна тук и да научи езика на своите родители.

Иван Корчев споделя, че е експерт, който може да свърши работа тук-там, на които други не биха си и помислили да се озоват.
„ Страхът от високото “
го е отвел и на върха на 200-метрова кула. Работил е в Австрия и Литва, неотдавна е бил част от огромен план в Северно море за основаването на най-големия вятърен парк. Приел за обикновено да живее оттатък зоната си на комфорт: „ Нищо забавно не се случва, в случай че плуваш по течението. Излизайки оттатък познатото, опитваме нови неща и откриваме нови благоприятни условия “. Живял е няколко седмици в кемпера си. Така спестявал по три часа път до работата. Тогава осъзнал какъв брой е потребно да се излиза от територията на удобствата. В тези дни разполагал с повече време, чел доста, слушал подкасти  и аудиокниги. Силен мотиватор за него се оказали книгите „ Шлифоващият диаманти “, „ Силата на навиците “, биографията на Ричард Брансън. Сега с работа, претовареност и креативност не разрешава на удобствата или на подозренията да пренаредят живота му.

Текстът е част от бр. 123 на сп. „ Икономика “. Публикува се в Economic.bg по силата на партньорско съглашение сред двете медии. Темите и мненията са подбрани от екипа на списанието и не съответстват безусловно с публицистичната политика на Economic.bg.
Източник: economic.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР