Нямаме единодушие във всички парламентарни групи, с които водихме днес

...
Нямаме единодушие във всички парламентарни групи, с които водихме днес
Коментари Харесай

Костадинов след срещите с партиите: Нямаме единодушие кой трябва да бъде председател на парламента

Нямаме единогласие във всички парламентарни групи, с които водихме през днешния ден диалог, във връзка с фигурата, която би трябвало да бъде излъчена за ръководител на Народното събрание. Това съобщи водачът на " Възраждане " Костадин Костадинов след края на срещите с " ИТН ", " БСП-Обединена левица " и МЕЧ, които третата политическа мощ инициира, съобщи кореспондент на " Фокус "

" Ние продължаваме да считаме, че Петър Петров дава отговор най-вече на условията, които би трябвало да има личността, заемаща най-високия пост след този на президента ", добави той.

Костадинов разяснява обаче, че всички политически партии се сплотяват към концепцията за това, че би трябвало да образуват болшинство без Борисов и Пеевски. 

Лидерът на " Възраждане " още веднъж упрекна " Демократична България ", че през днешния ден са " избрали Пеевски ". Той изясни и за какво през днешния ден третата политическа мощ поддържа номинацията на Силви Кирилов. 

" Държим си на нашата професионална кандидатура, само че на втори тур, в случай че има претендент, който успее да събере поддръжка и който е друг от тези на ГЕРБ и Държавно стопанско предприятие, тогава ние подкрепихме ", сподели той.

Костадинов сподели, че по време на срещите с партиите през днешния ден не са обсъждани хипотези като избирането на ротационен ръководител. 

" Обединихме се, че след избора на ръководител на Народното събрание първият законопроект, който би трябвало да бъде гледан, е законопроектът за промени в Изборния кодекс, с цел да се понижи до най-малко, колкото е допустимо, кражбите на гласове, фалшификациите, операциите и манипулираният избор ", съобщи още Костадинов. 

Той не счита, че Народното събрание остава блокиран поради хипотезата ръководителят на Народното събрание да бъде посочен за длъжностен министър-председател. Според Костадинов конституционните текстове, признати в края на предходната година, биха могли да отпаднат, а с това да се реши и въпросът за това кой да бъде длъжностен министър председател. 

Припомняме, че Конституционният съд бе сезиран за последните промени в главния текст от " ИТН " и " Възраждане ", " Българска социалистическа партия - Обединенена левица " и " Възраждане ", а през днешния ден това направи и президентът.
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР