Тошко Йорданов разстила неутрален терен за третия мандат
Няма правилен ход за излизане от рецесията, тъй като средата е шизофренна - хем всички желаят да има държавно управление, хем се жигосва всеки, които се опита да направи нещо по въпроса. Третият мандат обаче може да се преглежда като " преговаряне на безпристрастен терен ".
Това съобщи пред бТВ ръководителят на парламентарната група на Има Такъв Народ Тошко Йорданов.
" Ако желаете можем да си поговорим за това, за какво на открито е топло и има ли възможност да завали сняг ", по този начин той отговори на въпроса дали е допустимо Има Такъв Народ да поддържат първия или втория мандат за сформиране на постоянно държавно управление.
Според него това, че някой е за излизането от рецесията, не значи, че " те ще работят дружно и то по неговия проект ".
Тошко Йорданов сигурен, че няма да има отцепници към първия и втория мандат
Ако третият мандат отиде в друга партия, Има Такъв Народ ще я изслуша
Извън тази смешка Тошко Йорданов изясни, че Има Такъв Народ не е общоприета партия - постъпват вярно, а не партийно. Според него организацията им е стройна, а решенията в партията се взимат след разисквания. " Според нашите показа един политически водач би трябвало да има визия за нещата, а това няма по какъв начин да стане в случай че е натъпкан в Народното събрание, където се изпада в някакво дребнотемие ", по този начин той изясни, за какво Слави Трифонов не влиза в Народното събрание.
Тошко Йорданов показа също по този начин, че е срещу преференциите, тъй като купеният избор се управлява точно през тях.
Той напомни, че 126 000 души са дали своят вот за Има Такъв Народ на последните избори. " Имаме пресечни точки с всички политически партии по избрани неща - ГЕРБ, Движение за права и свободи, ПП-ДБ, " Възраждане " и Българска социалистическа партия. Само за последната, която влезе, не мога да кажа нищо, тъй като не зная към какво се стреми ", сподели още той.
Тошко Йорданов разясни, че с ГЕРБ и с ПП-ДБ имат пресечна точка по линия на фискалната политика - тя би трябвало да е по-дисциплинирана. " България би трябвало да влезе в еврозоната тогава, когато е подготвена. Не разбирам, по какъв начин някои политици приказват откровени нелепости. Асен Василев може да е всевъзможен, само че не е простак. Той знае, че ние не отговаряме на условията, знае, че с бюджетната политика, което водеше, в действителност ни отдалечаваше от еврозоната, тъй като надува инфлацията ", сподели още той.
Според него сега средата е ненормална и няма правилен ход за излизане от политическата крика.
" Първият и вторият мандат няма социална поддръжка. Знаете какво се случи, когато ГЕРБ станаха първи, а Движение за права и свободи - втори. Започна един писък от огромна част от публицистите, политолозите, социолозите, гинеколози, венеролози и други " -ози ". Тече един извънредно шизофреничен развой. От една страна би трябвало да има държавно управление, тъй като страната е блокирала, а от друга - всеки, които се опита да направи нещо по въпроса, бива упрекван ", разясни той.
Има Такъв Народ протегна ръка за третия мандат и изиска президентска република
Йорданов уточни, че с първия и втория мандат няма необятна политическа подкрепа
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




