няма да ме предложи отново за Европейския парламент, но и

...
няма да ме предложи отново за Европейския парламент, но и
Коментари Харесай

Витанов: Не съм чул на 3-ти март да се обявява нова партия

няма да ме предложи още веднъж за Европейския парламент, само че и аз не бих се съгласил, тъй като имаме толкова различно виждане за ролята на българската левица и за метода, по който би трябвало да наподобява тя, че за мен би било унизително да приема такава покана, а тя няма и по какъв начин да пристигна от човек като и " фикусите " към нея. Това сподели пред БНР евродепутатът Петър Витанов от Парламентарната група на социалистите и демократите.

Той бе разгласен от проучване на EU Matrix за най-влиятелния български политик в Европейския парламент, подложен на 37 място в класацията на най-влиятелните депутати в сегашния Европарламент.

Той определи оценката като знак за напъните, които е положил през 5-годишния му мандат.

Според Витанов има трайна наклонност в да отдръпват поддръжката си от номинирани от тях хора на разнообразни властови позиции:  " Първо от президента, след това от евродепутатите, в този момент от общинските съветници в София, чакам и от малцината останали пловдивски общински съветници. Оттеглят доверието си от хора на властови позиции, които биха могли да засенчат ореола на лидерката на ".

На въпрос за възможна нова пропрезидентска партия " Трети март ", в която има очакване да той да бъде един от водачите, Петър Витанов изясни, че това са тълкования, а концепцията на Инициативния комитет " Трети март " е била да отбрани Националния празник на България " от опита за посягане и за нападение ".

" Инициативният комитет в никакъв случай не е възнамерявал да надскочи ролята, за която е бил формиран. Разглеждам изказванията като клевети. Разбира се, че симпатизираме на президента, тъй като е последната останала опция на актуалното ръководство, което е пагубно за българите. Има тежка управническа рецесия, опозицията наподобява много слаба и разпокъсана, с цел да предложи опция. Затова е естествено анализаторите да търсят опция, която да запълни този вакуум. Но не съм чул на 3-ти март да се афишира нова политическа партия ", разгласи той.

Той акцентира, че политическият вакуум не може да съществува и е въпрос на време да се родят други възможности.

Витанов разяснява и войната на Русия в Украйна и помощта, която Екологичен потенциал гласоподава:  " Ясно е, че Украйна е жертвата, а Русия е агресорът. Ние би трябвало да оказваме помощ на Украйна по всевъзможен метод, в случай че е способна да възвърне границите си. Но допълнителната ескалация с нови и нови оръжия ни отдалечава от ден на ден от мира ".

Последвайте канала на
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР