Няколко часа след смазващата победа на Ривър Плейт над Хорхе

...

Дузпи пратиха Ланус на полуфинал срещу Ривър Плейт

Няколко часа след смазващата победа на Ривър Плейт над Хорхе Вилстерман с 8:0, Ланус, също си обезпечи място на полуфиналите за Копа Либертадорес. Това стана след победа с дузпи над различен аржентински клуб - Сан Лоренцо. В постоянното време Ланус се наложи с 2:0 и изравни общия резултат от двата мача, а при дузпите вратарят Естебан Естрада напрадви две спасявания и прати отбора си на полуфинал против Ривър.

Хосе Санд откри резултата в 11-ата минута с удар от близко, а единствено 5 минути по-късно Николас Паскини с глава повиши на 2:0. По този метод домакините заличиха пасива си от първата среща.
#CALxCASLA Final del primer tiempo. Con goles de Sand y Pasquini, Lanús vence 2-0 a @SanLorenzo. pic.twitter.com/g3dMV7NnO7
— Club Atlético Lanús (@clublanus) 22 септември 2017 година Сан Лоренцо също имаше своите шансове и до почивката един път гредата оказа помощ на Ланус, а по-късно съдията не отсъди и дузпа в интерес на Сан Лоренцо.

През втората част ситуациите бяха по-малко и нови голове на паднаха. В продълженията противниците действаха очебийно внимателно, а при дузпите Естрада отрази ударите на Матиас Карузо и Николас Бланди, пращайки Ланус на полуфиналите.