Някои хора са готови да плащат за гледането на своите

...
Някои хора са готови да плащат за гледането на своите
Коментари Харесай

Георги Киряков: Има хора, готови да плащат за гледане на близките им независимо как

Някои хора са подготвени да заплащат за гледането на своите близки, без значение от качеството на грижите. Това е част от българския нрав, който би трябвало да се регистрира при диалози за народопсихологията ни. Това съобщи политологът Георги Киряков в предаването „ Делници " с водещ Николай Колев по телевизия Евроком.

" Има хора, които са подготвени да заплащат някой да гледа околните им, без значение по какъв начин ги гледа. Това на нас като българи би трябвало да ни е ясно, че се случва. Когато си приказваме за манталитета и народопсихологията ни, то би трябвало да имаме и това поради ", акцентира Киряков.

В същото изявление специалистът разяснява и тематиката с идното приемане на еврото. Според него България е изпълнила официално критериите за влизане в еврозоната, само че остава открит въпросът до каква степен действително страната ни покрива условията.

Георги Киряков обаче посочи, че Европейската комисия няма по какъв начин да преглежда критерии, които не са авансово заложени в разпоредбите. Това, съгласно него, улеснява процеса на присъединение на България към еврозоната.

" Няма никакъв проблем към този момент България да влезе в еврозоната, даже една или две от страните да гласоподават срещу, тъй като там не се желае единогласие ", добави политологът.

Експертите чакат страната ни да одобри еврото като публична валута на 1 юли 2025 година след дълъг развой на подготовка и осъществяване на нужните стопански критерии.

 

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР