Някои бежанци и търсещи убежище са прекарали месеци на лагер

...
Някои бежанци и търсещи убежище са прекарали месеци на лагер
Коментари Харесай

Скорбут и смрад в бежанско гето в центъра на Брюксел

Някои бежанци и търсещи леговище са прекарали месеци на лагер в центъра на Брюксел. Неприятната миризма и разпространяването на скорбут в най-лошия квартал в града започнаха да символизират по какъв начин миграционната политика на Европейския съюз се проваля. Само след седмица, тъкмо против оформилото се гето, ще стартира среща на водачите в Съюза по отношение на проблемите с миграцията.

Шинвари, капитан от афганистанската войска, който дълго време е помагал на западните сили да опитат да отхвърлен талибаните, в този момент живее в спонтанен лагер на улицата в Брюксел. В Джалалабад той оставя жена си, тримата си сина и щерка си, уверен, че талибанските сили ще убият военни като него, които са работили с съдружните сили на НАТО.

" Много е студено, някои момчета страдат от разнообразни хигиенични болести и доста от нас страдат от меланхолия, тъй като не знаем какво ще се случи на следващия ден. Нямаме къде да живеем, живеем и спим на улицата като номади. "

Той не желае да демонстрира лицето си, само че желае да покаже по какъв начин живее. Шинвари идва в Брюксел и един от хилядите претенденти за леговище. Всички те чакат с дни в дъжд и мраз, единствено с цел да стигнат до входната врата на приемния център.

" Понякога си мисля за бъдещето и си мисля какъв брой още би трябвало да пребивавам на улицата. Умът ми е заобиколен от проблеми, мисля за сигурността на фамилията ми и бъдещето ми ", споделя той.

За четирите месеца, в които е в Брюксел. Шинвари споделя, че е имал едно изявление със чиновник по обработката на молби за леговище и от този момент чака. Привидно безкрайното отсрочване на каквито и да е решителни политически дейности за даване на повече помощ на бежанците кара неправителствените организации и доброволците да се отчайват.

Клемент Валентин, чиновник по правни покровители в групата за бежанци CIRE: " Между правната рамка и обстановката на място има голяма разлика. Има тази празнота и тя е сложна за схващане – за мен и за неправителствените организации. Но даже не мога да стартира да разбирам какъв брой мъчно би трябвало да е за афганистанците тук, в Белгия, или за други европейски народи, да схванат това. "

Агенцията на Европейски Съюз за убежището съобщи в последния си отчет за трендовете от ноември 2022 година, че „ разликата сред молбите и решенията е достигнала най-голямата степен от 2015 година “ и продължава да се уголемява. Над 920 000 каузи към момента са висящи, което е 14% годишно нарастване.

Източник:

Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР