Новоизбраният председател на БОК Весела Лечева проведе днес среща с

...
Новоизбраният председател на БОК Весела Лечева проведе днес среща с
Коментари Харесай

Чудо: Стефка и Лечева се видяха! Вижте какво заявиха след ср...

Новоизбраният ръководител на БОК Весела Лечева организира през днешния ден среща с президента на олимпийската ни централа през последните 20 години Стефка Костадинова. Последната продължава да извършва длъжността, защото новото управление не е вписано В Търговския указател поради подадени тъжби в съда.

" Двете тези са разнообразни. Весела Лечева държи да работи невписания Изпълком, а ние държим да действаме до момента в който съдът не си каже последната дума. На 23 април диалозите не престават.

Поканих Весела Лечева през днешния ден като доста огромен състезател. Бях помолена да помоля да се откажат от жалбите. Ние с Весела сме огромни дами и огромни спортисти, няма да позволим да има безпорядък. Говорихме общи неща - тя си сподели нейната теза, аз си споделих моята. 

Аз даже да не съм тук, не заслужавам да се хвърля тиня по мен. Днес получих стипендии за нашите спортисти. Ако съдът каже, си взимам багажа и се махам. Ако пък не - отиваме към ексклузивен Конгрес. Скандали няма да има. Генералният секретар е още настоящ.

Не знам защо са жалбите, има 4-5 пункта, по които са подадени. Аз съм чиста пред съвестта си, тъй като не съм подавала тъжба. За момента аз и остарялото управление ще си изпълняваме функционалностите и ще осведомявам Весела.

Избраната за нов ръководител на Българския олимпийски комитет Весела Лечева, която не съумя да встъпи в служба поради подадени тъжби, даде изказване след срещата си със Стефка Костадинова.

" Проведохме един много дълъг и обширен диалог със Стефка Костадинова. Разговорът беше за това по какъв начин да продължи работата сред остарялото и новото управление. Обявихме си още една среща - на 23 април. На тази среща ще продължи изчистването на обстановката.

За мен най-важното на тази среща е дали Стефка Костадинова удостоверява думите си след избора - " Глас национален, глас Божий ". Това беше значим въпрос, който насочих към нея. Жалбите са против предходното управление на БОК, те са подадени от нейни сътрудници.

Най-голямото ми предпочитание да намерим един доста по-различен метод - да не е обвързван със скандал и различия. Важно е с какви вести отиваме към МОК - би трябвало да си пазим престижа на институцията, която представляваме. Изчистихме тематиката с политическите гърбове ”, съобщи Лечева.

Емоционално ми е мъчително за сегашната обстановка. Аз съм горда с 20-те си години в БОК, имахме двете най-силни олимпийски игри в Токио и Париж.

Вчера съм направила лапсус, че Весела Лечева не е определена - аз желаех да кажа, че не е вписана. Не я поканих персонално, само че я поканих през медиите, което си е персонално.

Няма никаква заплаха за българския спорт, МОК следи какво се случва, това не е индивидуален случай ", съобщи Костадинова.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР