Ново огнище на африканска чума по свинете в индустриална ферма

...
Ново огнище на африканска чума по свинете в индустриална ферма
Коментари Харесай

Нашествието на болестта: Нови поражения след африканската чума ВИДЕО

Ново огнище на африканска чума по свинете в индустриална плантация в област Русе. 30 000 животни в свинеферма в Голямо Враново би трябвало да бъдат евтаназирани. Положителните проби оттова бяха доказани. Това е третото подред огнище в индустриална плантация в региона. Бедственото състояние в региона ще продължи и през август. Една шеста от бранша се намира в Русенско, предава Нова телевизия.

Площадката за загробване на прасета край село Бръшлен към този момент действа. Обособена е санитарна зона, отцепена е от полиция.

Общо близо 90 000 прасета ще бъдат унищожени. Свинефермата в Николово има 17 животни, тази в Бръшлен – 40 000, 30 000 в Русенско, а по 60 животни дневно умират от африканската чума.

Въпреки митинга на жителите на село Борисово, въпреки всичко там бяха загробени 2500 дребни прасета.
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР