Новият наставник Стойчо Стоев дебютира по най-добрия начин начело на

...

Впечатляващо представяне на Арда в дебюта на Стойчо Стоев

Новият ментор Стойчо Стоев дебютира по най-хубавия метод отпред на Арда, откакто отборът от Кърджали разруши с 3:0 гостуващия Локомотив (Горна Оряховица) в финален мач от шестия кръг на Втора лига. Сините бяха по-добрият тим през целия дуел, само че вкараха трите попадения в заключителните 25 минути. Димитър Макриев вкара на два пъти (66, 72), а един път се разписа Венцислав Бенгюзов (75).

Срещата стартира с домашен напън, само че през първата част Арда не съумя да означи изпускайки 1-2 положителни обстановки.

След почивката футболистите на Стойчо Стоев натиснаха още по-сериозно и защитата на железничарите стартира да се огъва. В 64-ата минута Арда трябваше да получи дузпа, когато Законов бе подсечен, само че реферът Георги Гинчев не уточни бялата точка.

Той стори това 120 секунди по-късно, когато Мартин Николов задържа откъсващия се самичък против вратаря Венци Христов и този път Арда получи правото да извърши 11-метров углавен удар. Димитър Макриев бе безмилостен, пращайки топката в долния десен ъгъл.

В 72-ата Митко Плахов лиши топката в центъра и изведе Макриев самичък против вратаря. Нападателят вкара невъзмутимо в долния десен ъгъл за 2:0.

Най-красивият миг в срещата пристигна в 75-ата минута. Тогава Бенгюзов овладя топката отвън наказателното поле и с шут от 23-24 метра вкара под напречната греда за крайното 3:0.

Така Арда реализира най-изразителната си победа от началото на шампионата, която изкачи клуба на пето място в класирането на Втора лига. Втора лига 6 кръг, понеделник 3 септември  Арда (Кърджали) 3:0краен резулат  Локомотив (Горна Оряховица)