Новият италиански шампион Наполи приключи сезона си по подобаващ начин,

...

Наполи - Сампдория 2:0: Неаполитанците вдигнаха трофея в Серия А

Efbet Article Horizontal 1180X300
Новият италиански първенец Наполи завърши сезона си по отговарящ метод, откакто записа домашен триумф с 2:0 над Сампдория в последния кръг от Серия " А ". След мача играчите на “партенопеите ” подвигнаха трофея в италианския хайлайф, който си заслужиха още преди месец.

Срещата протече под предстоящата доминация на домакините, като те имаха кизобилие от положения още през първото полувреме, само че демонстрираха неправилност в завършващия удар. Все отново в 64-тата минута получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Виктор Осимен бе фаулиран в наказателното поле от Никола Муру. Именно нападателят осъществя дузпата за своя турнирен гол номер 26 преди да грабне голмайсторския приз на шампионата. Второто попадение пристигна в 85-ата минута, когато резервата Джовани Симеоне бе прецизен с удар от далечна отдалеченост. Аржентинецът отпразнува своя гол, развявайки небесносиня фланелка с номер 10 като знак на респект към клубната легенда Диего Марадона. Минути по-късно Фабио Куалярела от състава на гостите напусна терена, като получи овации от целия стадион.

Така " партенопеите " приключиха сезона на първото място в класирането с актив от 90 точки или единствено на една от клубния връх от 2017/18 година. От другата страна пък, Сампдория остана финален с едвам 19 пункта и през идната акция ще играе в Серия “Б ”.