Новакът Хебър постигна изненадващ успех срещу Славия на стадион Александър

...

Изненада в „Овча Купел“: Хебър удари Славия за старт на неделния ден

Новакът Хебър реализира неочакван триумф против Славия на стадион „ Александър Шаламанов “. Пазарджиклии победиха с минималното 1:0, а в воин за отбора се трансформира Арсенио Валпорт, отбелязал с бедро единствения гол в срещата.

С триумфа „ гробарите “ събират 16 пункта на 14-а позиция. „ Белите “ пък пропуснаха шанса да си върнат четвъртото място, където към този момент е Локомотив Пловдив с 37 точки (2 повече от столичани).

Опит за центриране на Тони Тасев осмата минута се трансформира в удар, само че Дебърлиев внимаваше и мазета. Хебър отвърна с удар с глава на Корнел, който Вуцов улови без проблем.

Още една опция за " белите " в 24-ата минута - Галин Иванов спря добре дълъг пас от личната си половина и откри Тасев, чийто удар мина над гредата.

Славия удари и греда в 38-ата минута. Серано едвам не прати топката във вратата си в опит да почисти, откакто Ахмедов избяга на " зелената " отбрана и опита подаване към дребния пеналт.

С началото на втората част Славия съумя да открие резултата посредством Ахмед Ахмедов. Нападателят разтегли добре от дъгата наляво към Тасев, който го откри в дребното наказателно, а там някогашният таран на Дунав засече. Попадението обаче не бе зачетено поради засада.

Скоро след това Галин Иванов не съумя да овладее хубаво извеждащо подаване, което щеше да го прати очи в очи с Дебърлиев. Пазарджиклии отвърнаха с осъществяване на ъглов удар от Божуркин, което едвам не влетя във вратата на Вуцов.

Хебър откри в 61-ата минута! Арсенио Валпорт изскочи на първа греда и с бедро засече центриране от ъглов удар.

Галин Иванов можеше да изравни десетина минути по-късно, само че не съумя да откри добре топката на стрелкова позиция и шутът му мина до лявата греда на Дебърлиев.

В самия завършек на срещата столичани имаха късмет да изравнят от едно статично състояние, само че заученото им осъществяване не съумя да се реализира по добър метод, като за това главен отговорник беше изпълнителят Тони Тасев.

FT / Славия - Хебър 0:1

0:1 Арсенио Валпорт 61`

Славия:  21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 5 Велко Йеленкович, 37 Венцислав Керчев, 19 Чунг Нгуен До, 73 Иван Минчев, 33 Галин Иванов, 88 Тони Тасев, 11 Кристиан Добрев, 9 Ахмед Ахмедов

Треньор: Златомир Загорчич

Хебър:  1 Петър Дебърлиев, 15 Камен Хаджиев, 28 Осира Корнел, 5 Мартин Михайлов, 99 Архан Исуф, 8 Алехандро Серано, 55 Георги Вълчев, 3 Богомил Божуркин, 97 Марсел Венсан, 98 Георги Търтов, 17 Арсенио Валпорт

Треньор: Владимир Манчев