Новак Джокович спечели рекордна 23-та титла в Големия шлем, след

...

Безпощадният Джокович спечели "Ролан Гарос" и вдигна рекордна 23-та титла в Шлема

Новак Джокович завоюва рекордна 23-та купа в Големия шлем, откакто победи в. Във финала в Париж сърбинът не даде никакви шансове на Каспер Рууд 7:6 (1), 6:3, 6:3, като срещата продължи 3 часа и 13 минути.

Сърбинът излезе отпред по извоювани трофеи в Шлема, изпреварвайки Рафаел Надал (22). Испанецът, който е 14-кратен победител в Париж, не защитаваше купата си от предходната година.

Рууд игра втория си следващ край на " Ролан Гарос ", само че както и през, загуби тежко.

Сърбинът и Рууд се срещнаха за пети път, като Джокович резервира съвършения си баланс. Норвежецът даже няма извоюван сет против противника си.

Джокович взе присъединяване в своя 34-ти край в Големия шлем. Той се изравни по този индикатор с Крис Евърт, която има 34 изиграни при дамите. Никой различен в мъжките шампионати не е достигал до толкоз мачове за купа.

За трети път в кариерата си Джокович печели " Купата на мускетарите " в Париж след 2016 и 2021 година

Сърбинът затвърждава водещата си позиция в тениса, откакто завоюва и Australian Open при започване на годината. С триумфа в Париж Джокович се завръща и на върха в ранглистата.