Новак Джокович се класира на финала на Уимбълдън след титаничен

...

Джокович се класира на финала на Уимбълдън след титаничен сблъсък с Надал!

Новак Джокович се класира на финала на " Уимбълдън " след колосален петчасов конфликт с Рафаел Надал. Срещата приключи при резултат 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8 в интерес на сърбина.

Вчера мачът бе пресечен след края на третия сет и бе още веднъж възобновен през днешния ден.

Новак Джокович води с 2:1 сета на Рафаел Надал, полуфиналът на
Новак Джокович води с 2:1 сета на Рафаел Надал, полуфиналът на " Уимбълдън " ще се доиграе през днешния ден

Срещата бе прекъсната поради напредналия час

На финала Джокович ще се изправи против Кевин Андерсън, който през днешния ден победи Джон Иснър след шест част и половина игра.

Преди доиграването през днешния ден сърбинът водеше с 2:1 сета, само че испанецът не се отхвърли и изравни частите за 2:2, но в тайбрека Ноле сподели по-здрави нерви и измъкна срещата след 10:8 гейма.

Въпреки това, Надал показва страхотна форма, достигайки до полуфиналите на " Уимбълдън ". Джокович пък последователно припомня за себе си, като ще играе на край за първи път от US Open 2016.