Новак Джокович се класира на четвъртфиналите в след успех над

...

Джокович взе труден мач и стигна четвъртфиналите в "Уимбълдън"

Новак Джокович се класира на четвъртфиналите в след триумф над поляка Хуберт Хуркач - 7:6 (6), 7:6 (6), 5:7, 6:4.

Двубоят се организира в границите на два дни, откакто стартира в неделя вечер, само че беше преустановен поради късен час. Това се случи при резултат 2:0 сета за сърбина. В доиграването Хуркач взе третия сет, само че по-късно затвори мача.

Срещата продължи 3 часа и 10 минути.

Джокович доближи до 56-и четвъртфинал в Големия шлем и е на два зад рекордьора Роджър Федерер. Само на " Уимбълдън " четвъртфиналите на Джокович са 14.

Сърбинът продължава да мечтае и за 24-та купа в Шлема след триумфите си в Australian Open и " Ролан Гарос ".

В идващия кръг той ще играе с Андрей Рубльов, против който има две победи в три мача.

" Искам да поздравя Хуберт, той сервираше доста добре и беше тежък конкурент. Не беше най-приятният мач за мен, той можеше да се развие и по различен метод, тъй че би трябвало да съм доста благополучен. Ясно е, че противниците няма да стават по-лесни, само че тази сложна победа ми дава добра изходна позиция ", разяснява Джокович след мача.

Той приключи срещата с 18 аса, а Хуркач имаше впечатляващите 33.

Първите два сета в неделя бяха доста оспорвани, само че Джокович ги взе по еднакъв метод - с тайбрек. Сърбинът влезе по-трудно в доиграването, а Хуркач задържа високото си равнище. Той проби в самия завършек на третия сет и го взе със 7:5.

В четвъртата част обаче Джокович се събра и завоюва след доста значим пробив, осъществен в седмия гейм.

Напред в шампионата продължава и Даниил Медведев. Съперникът му Иржи Лехечка се отхвърли в третия сет след 6:4, 6:2 за Медведев.

При дамите шампионката Елена Рибакина продължи в идващия кръг след отричане на Мая Хадад. На 1/4-финал се класира и Мадисън Кийс (САЩ).