Новак Джокович постигна убедителна победа във втория си мач на

...

Джокович продължи победния си ход в Ролан Гарос

Новак Джокович реализира безапелационна победа във втория си мач на тенис шампионата от Големия шлем Ролан Гарос. Сърбинът се наложи над Алекс Молчан с 6:2, 6:3, 7:6(4).

Лидерът в международната класация проби съперника си за 3:1 и още веднъж за 6:2. Във втората част Ноле още веднъж изчака своя миг и осъществя пробив, с цел да поведе с 4:2, преди да удвои задатъка си в сетовете.

Словакът стартира да играе по-добре в хода на дуела, само че наподобява към този момент бе прекомерно късно. 24-годишният тенисист даже завоюва сервис гейм на противника си, само че Джокович незабавно върна жеста. Равенството се резервира до самия край и се стигна до тайбрек, където 35-годишният играч се поздрави с успеха с втория си мачбол след 2 часа и 18 минути игра.

That hustle
— Roland-Garros (@rolandgarros)

В идващия кръг от шампионата Новак Джокович ще премери сили с Алиаж Бедене, който победи Пабло Куевас с 4:6, 6:4, 7:6(5), 6:4.

В различен мач игран по-рано през днешния ден за място в 1/16-финалите на конкуренцията.