Новак Джокович беше уплашен от хърватския тийнейджър Дино Призмич в

...

Новак Джокович оцеля след уплаха срещу 18-годишен квалификант в откриването на Мелбърн

Новак Джокович беше изплашен от хърватския младеж Дино Призмич в най-дългия мач от първия кръг в кариерата му в шампионати от Големия шлем.

Световният номер едно е огромен любимец за спечелването на 11-та купа в Мелбърн Парк, където не е губил от 2018 година, само че той загуби втория сет, защото 18-годишният Призмик сподели какво го прави главен гений за бъдещето.

Квалификаторът беше за малко отмора в третия сет и продължи да се бори, откакто Джокович ускори нещата, преди защитаващият купата си най-сетне да реализира победа с 6-2 6-7 (5) 6-3 6-4 на седмият му мачбол след четири часа и една минута.

Това е 73-ият шампионат от Големия шлем за Джокович и той беше цялостен с похвали за дебютанта Призмич, като сподели: „ Той заслужаваше всички овации, всяка хвалба, която получи довечера.

„ Той е необикновен състезател, би трябвало да кажа, толкоз зрял за възрастта си. Това е неговият миг и елементарно можеше да бъде и негов мач. Той ме накара в действителност да тичам за...