Новак Джокович бе глобен с 8000 долара, след като счупи

...
Новак Джокович бе глобен с 8000 долара, след като счупи
Коментари Харесай

Ноле отнесе глоба за финала

Новак Джокович бе санкциониран с 8000 $, откакто счупи своята ракета по време на финала на Уимбълдън в неделя против Карлос Алкарас. 20-годишният испанец завоюва оспорвания петсетов дуел, а в решаващата част Джокович счупи своята ракета от гняв, откакто позволи пробив, който се оказа съдбовен за сърбина.

Това донесе на седемкратния първенец освирквания от публиката на Централния корт в Лондон и наказване от съдията на стола Фъргъс Мърфи, а в този момент сърбинът отнесе и санкция. Сумата от 8000 $ (6117 паунда) е приспадната от чека му от наградния фонд, който е на стойност 1 175 000 паунда.

След дуела Джокович бе запитан за счупената ракета и призна, че е изгубил хладнокръвие след позволения пробив. Носителят на 23 трофеи от Големия шлем на няколко пъти акцентира, че успеха на Алкарас е била изцяло заслужена.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР