След десетилетия чакане: Строят нов граничен пункт между България и Сърбия
Нов гранично-пропускателен пункт чака жителите на Северозапада. Той ще бъде третият в района по границата със Сърбия. Пътят до него към този момент се построява, а локалните хора споделят, че отварянето на пункта е чакано с десетилетия.
От няколко дни край белоградчишкото село Салаш се строи напълно нов петкилометров сектор, който ще свърже България и Сърбия. „ Чакаме го от генерации. Аз съм на 80 години, а за този път се говореше още преди мен. Това е остарял римски път. Разстоянието до Княжевац и Ниш ще се съкрати с километри “, описа жителят на Салаш Марин Маринов.
Новият граничен пункт ще има стратегическо значение за района. Освен че се чака да съживи туризма, той ще обезпечи и по-пряк маршрут от Черно море към Централна Европа. „ Този път е дълго чакан. Слушали сме доста обещания и най-сетне стартира да се случва “, сподели кметът на село Салаш Георги Никитов.
И от двете страни на границата към този момент се работи по построяването на пътя до бъдещия пункт. „ Апелирам към страната и всички институции да ускорят процеса, с цел да може пунктът да бъде построен по-скоро. Той е извънредно значим за целия район “, съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков.
От няколко дни край белоградчишкото село Салаш се строи напълно нов петкилометров сектор, който ще свърже България и Сърбия. „ Чакаме го от генерации. Аз съм на 80 години, а за този път се говореше още преди мен. Това е остарял римски път. Разстоянието до Княжевац и Ниш ще се съкрати с километри “, описа жителят на Салаш Марин Маринов.
Новият граничен пункт ще има стратегическо значение за района. Освен че се чака да съживи туризма, той ще обезпечи и по-пряк маршрут от Черно море към Централна Европа. „ Този път е дълго чакан. Слушали сме доста обещания и най-сетне стартира да се случва “, сподели кметът на село Салаш Георги Никитов.
И от двете страни на границата към този момент се работи по построяването на пътя до бъдещия пункт. „ Апелирам към страната и всички институции да ускорят процеса, с цел да може пунктът да бъде построен по-скоро. Той е извънредно значим за целия район “, съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




