Нотингам Форест победи Нюкасъл с 3:1 в мач от 19-ия

...

Нотингам Форест даде старт на Боксинг дей с успех над Нюкасъл

Нотингам Форест победи Нюкасъл с 3:1 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Новият треньор на отбора от Мидландс Нуно Еспирито Санто записа първа победа отпред на " алените ".

Домакините получиха дузпа в 21-ата минута на дуела на стадион " Сейнт Джеймсис Парк " за нарушаване на Ола Айна. Александър Исак откри резултата с тъкмо осъществяване на 11-метровия углавен удар.

В добавеното време на първата част гостите изравниха резултата. Крис Ууд получи подаване от Антъни Еланга и възобнови равенството.

След почивката възпитаниците на Нуно Еспирито Санто реализираха поврат. Крис Ууд удвои головата си сметка, като помощник за попадението още веднъж бе Антъни Еланга. Нападателят копна топката около Мартин Дубравка за 2:1.

След час игра Крис Ууд приключи своя хеттрик, откакто мина около Мартин Дубравка и вкара топката в опразнената врата.

Нюкасъл остава на 7-ата позиция в класирането с актив от 29 точки. Нотингам Форест се изкачи до 16-ото място в подреждането със 17 пункта.