Носителят на трофея в Копа Либертадорес Палмейрас продължава на полуфиналите

...

Дузпи съхраниха мечтата на Палмейрас за трета поредна Копа Либертадорес

Носителят на трофея в Копа Либертадорес Палмейрас продължава на полуфиналите в шампионата и ще се опита да вдигне най-ценното клубно отличие в южноамериканския футбол за трета поредна година. Тази нощ тимът на Абел Ферейра отстрани извънредно трагично Атлетико МГ след нулево тъждество в постоянното време и победа с дузпи.

Преди седмица двата тима направиха зрелищно 2:2, а през днешния ден Палмейрас стартира по-силно и пропусна да вземе задатък в началните минути. В средата на полувремето неразумно влизане на Данило в краката на неприятелски футболист остави отбора от Сао Пауло с 10 индивида. Първоначално халфът получи жълт картон, само че откакто прегледа обстановката благодарение на ВАР, реферът го изгони.