Носителят на Суперкупата на България Рилски спортист победи шампиона Балкан

...

Рилски спортист надигра Балкан за втори успех в НБЛ

Носителят на Суперкупата на България Рилски състезател победи първенеца Балкан с 89:83 (22:22, 23:14, 18:22, 26:25) като хазаин в Самоков в среща от втория кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът е втори следващ за състезателите, водени от старши треньора Людмил Хаджисотиров над този противник.

Двата отбора изиграха равностойна първа част, само че до почивката Рилски състезател натрупа задатък от 45:36. Балкан понижи на 5 точки изоставането си преди финалните 10 минути при 58:63, само че домакините не изпуснаха водачеството.

Димаджио Уигинс беше най-резултатен за тима от Самоков с 18 точки и 6 битки. Брандън Рандълф добави 17 точки, 4 битки и 6 асистенции за втората победа на Рилски състезател.

За Балкан, който изигра първия си мач от шампионата, Павлин Иванов се отличи с 22 точки, а със 17 точки се включи Христо Захариев.

Тимът на Черноморец реализира втора победа в НБЛ след триумф над гостуващия Академик с 96:84 (32:24, 23:18, 25:16, 16:26). Баскетболистите на Черноморец направляваха дуела, а преднината им доближи 22 точки в един миг.

Мунис Туту способства с 25 точки и 8 асистенции за домакините в Бургас, а Васил Бачев приключи с 27 точки, 6 битки и 3 асистенции за пловдивчани, които претърпяха втора загуба.

Отборът на Ямбол отстъпи като хазаин на Берое (Стара Загора) с 80:94 (16:24, 17:20, 24:27, 23:23) и позволи второ проваляне от началото на сезона. За старозагорци успеха бе втора от двата им изиграни мача.

Дариъс Хол бе най-полезен за триумфа на гостите с 21 точки и 6 битки, а Тарекей Едоджи добани 16 точки и 3 битки. За Ямбол с по 15 точки приключиха Уилям Таварес и Трей Симпсън, като вторият добави 9 битки и 3 асистенции.