Четирима души бяха убити и повече от две дузини ранени,

...
Четирима души бяха убити и повече от две дузини ранени,
Коментари Харесай

Четирима загинаха, десетки ранени при влакова катастрофа в Чехия

Четирима души бяха убити и повече от две дузини ранени, откакто пътнически трен се блъсна в товарен трен в чешкия град Пардубице, на към 100 километра (60 мили) източно от столицата Прага.

Челният конфликт е станал след 23:00 ч. (21:00 GMT) в сряда, до момента в който влакът с повече от 300 пасажери е пътувал на изток към Украйна, споделиха публични лица.

„ Мога да потвърдя, че четирима души са получили пострадвания, несъвместими с живота “, сподели Алена Кисиала, представител на локалните служби за незабавна помощ, пред чешката телевизия.

Влакът пътуваше от Прага за западния украински град Чоп, покрай границата със Словакия, и измежду хората в него имаше доста чужденци. От 24-ма ранени се оповестява, че трима са в тежко положение.

Министър-председателят на Чешката република Петр Фиала изрече своите съболезнования за това, което той дефинира като „ огромно злополучие “ в обществената медийна платформа X.


Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР