Носителят на сребърните медали от турнира за Купата на България

...

Рилски спортист надви Монтана

Носителят на сребърните медали от шампионата за Купата на България през тази година Рилски състезател победи Монтана 2003 с 69:62 (21:17, 11:19, 18:14, 19:12) като хазаин в Самоков в мач от 10-ия кръг от втория стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Поражението за вицешампиона от 2022-а Монтана 2003 е първо против противник друг от първенеца и притежател на Купата на страната Берое Стара Загора за сегашния сезон.

Тимът от Монтана към този момент има 4 загуби от 7 изиграни мача в Първата тройка, а за Рилски състезател триумфът е първи във втория стадий на шампионата след 6 следващи провали.

Двата състава направиха доста оспорван дуел в „ Арена Самоков “, който мина с поделено превъзходство и замяна на водачеството. Гостите овладяха повече битки (39-34), само че направиха и повече неточности (20-13).

Баскетболистките на Монтана 2003, които през предишния уикенд участваха във Финалната четворка на Адриатическата лига и приключиха на четвърто място, водеха на почивката с 36:32.

В третата четвърт гостите записаха най-голямата преднина в срещата от 10 точки при 45:35, само че Рилски състезател отговори със мощна серия и изравни за 50:50 преди финалните 10 минути. В тях домакините бяха по-стабилни, водеха в резултата и стигнаха до успеха.

Деница Манолова бе най-резултатна за Рилски състезател със 17 точки и 10 битки. Раня Абурая означи 16 точки и 3 битки, а по 14 точки вкараха Вероника Джикова и Ивана Бонева.

За Монтана 2003 Габриела Николова се регистрира с 23 точки, 8 битки и 4 асистенции.

В последните два кръга от Първата тройка в шампионата при дамите Рилски състезател ще гостува на Берое в Стара Загора на 31 март, а на 8 април Монтана 2003 ще посрещне Берое.

Среща от 10-ия кръг от втория стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами:

Рилски състезател – Монтана 2003 - 69:62 (21:17, 11:19, 18:14, 19:12)