Носителят на Купата на Германия за 2018 година Айнтрахт Франкфурт

...

Хеттрик на Анте Ребич спаси Айнтрахт срещу Манхайм

Носителят на Купата на Германия за 2018 година Айнтрахт Франкфурт победи с 5:3 като посетител третодивизионния Манхайм в първия кръг на шампионата. В воин за гостите се трансформира хърватинът Анте Ребич, който осъществя хеттрик в последния четвърт час на мача и оказа помощ на отбора си да обърне резултата от 2:3 до 5:3. Двубоят стартира чудесно за Манхайм, който поведе с 2:0 още до 11-ата минута с два гола на Валмир Сюлеймани. До почивката Айнтрахт възвърне равенството посредством Даичи Камада и Филип Костич, само че след паузата Манхайм още веднъж поведе посредством Ян Маркс в 72-рата минута. Тогава настъпи моментът на Ребич, който потвърди класата си с голове в 76-ата, 81-вата и 88-мата минута.