Носителката на 23 титли на сингъл от "Големия шлем" Серина

...
Носителката на 23 титли на сингъл от "Големия шлем" Серина
Коментари Харесай

Серина сгази като танк немощна китайка за 1/2-финал

Носителката на 23 трофеи на сингъл от "Големия шлем " Серина Уилямс реализира безкомпромисна победа с 6:1, 6:0 над китайката Цян Ван и се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис.

Американката наниза 25 печеливши удари проби на 5 пъти подаването на съперничката си, с цел да затвори мача за едвам 44 минути. Уилямс имаше смазващо предимство и при извоюваните точки в дуела, като взе 50 от общо 65 разигранi.

Изключително проблематичен за Ван се оказа сервисът ѝ, като китайката завоюва едвам 3 точки при вкарано първо подаване и общо осем за целия мач.

С безапелационната си победа Уилямс се обезпечи среща с украинката Елина Свитолина в идната фаза. До момента двете са играли пет пъти една против друга, като Уилямс води с 4:1 победи, само че Свитолина завоюва последната им среща с чиста победа на Олимпийските игри в Рио де Жанейро. /БТА
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР