Норвежкият шампион Будьо/Глимт разгроми с 5:0 у дома литовския първенец

...

Будьо/Глидт разби Жалгирис в първата среща и се доблжи до плейофите на Шампионската лига

Норвежкият първенец Будьо/Глимт разгроми с 5:0 вкъщи литовския отличник Жалгирис в първия дуел сред двата отбора от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

По този метод момчетата на Шетил Кнудсен съвсем сиугрно към този момент могат да гледат умерено към плейофа за влизане в групите на най-престижния европейски клубен шампионат.

Будьо/Глимт откри резултата в 33-та минута посредством Хюго Ветлесен от дузпа, а три минути по-късно Амал Пелегрино удвои. След почивката норвежците продължиха да преобладават и закономерно стигнаха до още два гола още веднъж в границите на три минути сред 58-та и 61-та посредством Ларс-Йорген Салвесен и Мариус Хойбрайтен.

В добавеното време на срещата пък Рунар Еспейорд оформи крайното 5:0.

Така, в случай че не реванша в Каунас не се случи някакъв свръхестествен поврат, то Будьо/Глимт ще играе против спечелилия от двойката Динамо Загреб - Лудогорец за място в групите на Шампионскта лига.

Литовския Жалгирис пък ще срещне изгубилия от тази двойка в пряк спор за място в груповата фаза на Лига Европа.