Норвежкият Бодьо Глимт нанесе една от най-тежките загуби в кариерата

...

Шест ледени гола от "Бодьо Глимт" във вратата на "Рома"

Норвежкият " Бодьо Глимт " нанесе една от най-тежките загуби в кариерата на треньора на " Рома " Жозе Моуриньо. " Вълците " изгубиха с 1:6 като посетител покрай Полярния кръг в третия си мач от групата в Лигата на конференциите.

Изненадата обезпечи на домакините място в статистиката на Специалния. Това е вторият случай, в който негов тим губи с разлика от 5 попадения. До в този момент единствено " Барселона " беше успявала по подобен безапелационен метод да се наложи над негов отбор - победа с 5:0 над " Реал " Мадрид през 2010 година За първи път в богатата си 21-годишна кариера обаче португалецът вижда по какъв начин отборът му получава 6 попадения.

Снимка: Reuters

" Бодьо Глимт " поведоха в 8-ата минута посредством отлична композиция сред Сондре Фет и голмайстора Ерик Ботием. В 20-ата минута резултатът беше 2:0 - Патрик Берг с мощен изстрел от границата на наказателното поле матира Патрисио.

" Рома " въпреки всичко съумя да върне един гол до почивката. Карлес Перес получи страховит дълъг дълъг пас и не сбърка.

И до момента в който болшинството почитатели очакваше преобразени " вълци " през втората част, в " Бодьо " продължаваха своята тактичност, която се оказа печеливша.

Подухвани от мощния леден норвежки вятър домакините вкараха още 4 попадения. Ерик Ботием оформи хеттрика си и накара футболистите на " Рома " да вадят топката от вратата си още два пъти. Ола Солбакен и Амал Пелегрино също вкараха за крайното 6:1.

В групата на " Бодьо Глимт " и " Рома " са още ЦСКА и " Зоря " Луганск, които играят в София.

В момента норвежците водят със 7 точки, а " Рома " са втори с 6. Преди мача против " Зоря " (0 точка), ЦСКА има 1 в актива си.
Източник: btvnovinite.bg