Норвежката Астрид Якобсен спечели масовия старт на 10 километра класически

...

Астрид Якобсен спечели масовия старт във Вал ди Фиеме

Норвежката Астрид Якобсен завоюва всеобщия старт на 10 километра типичен от веригата Тур дьо ски в италианския курорт Вал ди Фиеме.
32-годишната Якобсен реализира първата си победа в самостоятелен старт от януари 2015 година, а тя пристигна с известна доза шанс, откакто Ингвилд Флугстад Йостберг, която водеше през съвсем цялата отдалеченост, счупи щека малко преди края. Якобсен финишира за 29:07.9 минути, като изпревари с 0.4 секунди шведката Ебба Андерсон и с 1 секунда германката Катарина Хенинг.
It's another Norwegian victory!

Astrid Uhrenholdt Jacobsen takes the fifth stage of the #TourDeSki after a dramatic finish pic.twitter.com/YtiJTnaexe
— Eurosport UK (@Eurosport_UK) January 3, 2020 Водачката в генералното класиране за Световната купа и за Тур дьо ски Терезе Йохауг финишира четвърта на 6.2 секунди зад Якобсен, а незабавно след нея финалната линия минаха и Йостберг и Непряева. В класирането за Световната купа първа е Йохауг със 735 точки, пред Хайди Венг (Норвегия) с 566 и Джесика Дигинс (САЩ) с 451.
Следващият старт от Тур дьо ски е в събота, още веднъж във Вал ди Фиеме, когато е спринтът. Снимки: ©Getty Images