Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо спечели за пети път в своята

...

Йоханес Тингнес Бьо триумфира за пети път в Световната купа по биатлон

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо завоюва за пети път в своята кариера Кристалния глобус в Световната купа по биатлон, като триумфът му стана факт по време на предпоследния старт за сезон 2023/24.

Тингнес Бьо финишира пръв в преследването на 12.5 км в Кенмор, Канада, а триумфът му го направи неосъществим на върха в генералното класиране, като в това време 30-годишният играч си обезпечи и дребния глобус в дисциплината.

На финала късно нощес Йоханес изпревари с 11.2 секунди шведа Себастиан Самуелсон, който се пребори за второто място в последните метри с французин Ерик Перо, който добави подиума.

Преследването в Кенмор, за жалост, мина без българско присъединяване, откакто родните биатлонисти останаха отвън първите 60 в спринта, който се организира в петък вечер.

Сезонът в Световната купа по биатлон завършва през днешния ден с всеобщите стартове при мъжете и дамите, в които България няма да има представители.