Норвежецът Фредрик Мьолер спечели старта в дисциплината Супер-Г от Световната

...
Норвежецът Фредрик Мьолер спечели старта в дисциплината Супер-Г от Световната
Коментари Харесай

Първа победа за норвежеца Фредрик Мьолер в Световната купа по ски алпийски дисциплини

Норвежецът Фредрик Мьолер завоюва старта в дисциплината Супер-Г от Световната купа по ски алпийски дисциплини, провел се в италианския зимен център Бормио.

24-годишният скандинавец, който започва с №4, приключи първи с време 1:29.22 минути. Той изпревари с 0.20 секунди Винсент Крихмайер от Австрия, а от 3-о до 6-о място се подредиха единствено швейцарци. На подиума обаче стъпи Алекси Моне, чието време е 1:29.46.

До момента Мьолер имаше две четвърти места в Супер-Г този сезон. След като надпреварата беше спряно поради случай с Джино Кавийзел на старта, той се приспособява най-добре при подновяването на спускането, кара доста несъмнено и поведе на финала. Норвежецът започва доста мощно, загуби известно време в междинната част, само че края му по трасето беше доста мощен и нападателен.



Зад него пристигнаха някогашни международни първенци и огромни имена, само че когато даже суперзвездата Марко Одермат не съумя да се оправи с времето на Мьолер, норвежецът имаше ясна концепция, че ще завоюва. Единствен, който показва несъмнено каране - австриецът Винсент Крихмайер, останал на 20 стотни от секундата.

Това е първа победа за Мьолер в Световната купа. Освен това в никакъв случай не е заставал на подиума. Като допълнение, триумфът е и за Норвегия, защото е първа за страната при мъжете в скоростните дисциплини от март 2023 година

В генералното класиране отпред остава Марко Одермат, който през днешния ден прибави 45 точки и към този момент има 630. Втори за огромния Кристален глобус е Хенлик Кристоферсен (Норвегия) с 469, а трети е различен норвежец – Атле Ли Макграт с 382.

Швейцарецът Кавийзел, който падна още в самото начало, беше откаран с хеликоптер в най-близката болница. Иначе той започва добре, само че не съумя да остане на ските още след прекосяването на първия бранш. На вратата преди скока Сан Пиетро 32-годишният играч хвана борд, загуби ска и се търколи по стръмния скат, след което остана да лежи неподвижно. Бе му оказана здравна помощ, преди да бъде превозен със аероплан, като надпреварата бе прекратено. Пистата, която е доста тежка за каране, е планувана за потребление и по време на Зимните олимпийски игри следващата година в Милано-Кортина.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,

Гледайте НА ЖИВО спорт гратис на:
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР