Норвегия спечели трудното гостуване на Сърбия с 1:0 в мач

...

Ерлин Халанд герой за Норвегия в Белград

Норвегия завоюва сложното посещение на Сърбия с 1:0 в мач от Лига B, Група 4 от Лигата на нациите. В воин за гостите се трансформира огромната звезда на скандинавците Ерлин Халанд, който бе прецизен преди почивката.

Двата отбора изиграха равносилен дуел на стадион „ Райко Митич “, само че домакините не съумяха да се възползват от опциите си.

Норвегия откри резултата в 26-ата минута, когато Маркус Педерсен асистира чудесно на Ерлинг Халанд, който не сгреши и вкара във вратата на Ваня Милинкович-Савич.

През второто полувреме Сърбия притисна противника си, само че не съумя да стигне най-малко до равенството. В неделя Швеция приема Норвегия в скандинавското дерби, до момента в който Сърбия приема различен балкански тим – Словения.