Нормално е по време на бюджетната процедура да има напрежение

...
Нормално е по време на бюджетната процедура да има напрежение
Коментари Харесай

Велев, АИКБ: На път сме да фалираме като Румъния и Франция

„ Нормално е по време на бюджетната процедура да има напрежение и неразбирателства. Сега обаче е доста огромен казусът, тъй като имаме огромни компликации с осъществяването на Бюджет 2025, което може да докара до огромни отговорности на страната, а и би трябвало да се направи Бюджет 2026 на база доста неприятни индикатори. Ще има проблеми в този момент по какъв начин да се направи бюджет върху толкоз огромна разходна част. “

Това мнение изрази в ефира на Българска национална телевизия Христина Христова, някогашен обществен министър.

Васил Велев, АИКБ, съобщи: „ От няколко години се движим по една траектория, по която ще катастрофираме. Тази година е решаваща да вземем корекции. Ние се върнахме под 2021 година като промишленост. Европейските политики са надълбоко неверни, което води до застоялост и отлив на вложения. ”

Христова счита, че 2026 година е крайният период на наклонността в държавния бюджет да се взимат по-големи заплати от тези в частния.

„ Демократична България “ предлага пакет от десни ограничения за преодоляване на разноските в бюджета

„ Ако в този момент не се създадат корекции, вредите за политическата класа ще бъдат по-големи в бъдеще. Неминуемо ще стигнем до румънски, френски гръцки сюжет. Ще има справедлива нужда от заледяване и даже понижаване на заплати, увеличение на налози. Ако има система, която работи добре у нас, това е данъчната система. Моля, не пипайте данъчната система, тя е в топ 5 в Европа ”, акцентира Велев.

Той счита, че се събират задоволително пари в бюджета, само че би трябвало да се лимитират разноските.

„ Бюджетът, признат през април, е сгрешен. Реалният недостиг тази година е над 8%, на път сме да банкрутираме като Румъния и Франция “, предизвести той.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР