Номер 1 в световната тенис ранглиста Ашли Барти оправда очакванията

...
Номер 1 в световната тенис ранглиста Ашли Барти оправда очакванията
Коментари Харесай

Ашли Барти триумфира с титлата в Австралия

Номер 1 в международната тенис класация Ашли Барти оправда упованията на публиката в Австралия.
Тя се оправи с голямото напрежение и победи американката Даниел Колинс с 6:3, 7:6 (2) за 1:27 часа игра. Ашли се трансформира в народен воин в родината си, откакто донесе купата, която убягва на тенисистка от Австралия от 1978 година насам.

Барти завоюва третата си купа от шампионатите в Големия шлем от трети край, като й липсва към този момент победа единствено на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Ашли Барти стартира с по-голямо самочувствие мача при бурната поддръжка на публиката в Мелбърн. Двете тенисистки успяваха да вземат подаванията си до 3:2 за австралийката, която съумя да пробие съперничката си в шестия гейм и да вземе значим задатък. Барти по този начин и не изпусна преимуществото си и затвори сета с бърз гейм за 6:3. Първият сет продължи малко повече от половин час.

Във втория сет функциите се размениха, като Колинс съумя да поведе, да пробие любимката на домакините и затвърди пробива, с цел да дръпне в резултата с 3:0. Тя направи още един пробив в сета и решително поведе с 5:1, като мачът вървеше доста бързо и нямаше дълги разигравания на корта. Американката обаче пропусна шанса да затвори бързо сета, откакто загуби подаването си и резултатът бе понижен на 5:3. Колинс смени ракетата си преди сервиса си, само че и това не оказа помощ и тя още веднъж загуби подаването си, с цел да стане 5:4. Преди решаващия си сервис тя се оплака на съдията на стола, че е прекомерно шумно в залата сред първия и втория й сервис, а публиката все по-често я освиркваше и дюдюкаше. Австралийката съумя да изравни при 5:5, връщайки и двата пробива, като направи незабравим поврат. Притисната до стената обаче Даниел Колинс съумя да вземе сервиса си за 6:5 и да си обезпечи най-малко тайбрек във втория сет. Австралийката завоюва 12-ия гейм в мача, най-много с помощта на мощния си сервис в решаващите моменти.

В тайбрека силите бяха доста неравностойни, като Барти направи два бързи пробива и поведе с 4:0, като промяната на полетата пристигна при 5:1. До края Колинс съумя да направи единствено една точка, а австралийката подвигна победоносно ръце след страховит минаващ удар - 7:2 в тайбрека.
Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР