Ница се наложи с 3:1 над Зулте Варегем и се

...

СуперМарио класира Ница, Лацио загуби първи точки

Ница се наложи с 3:1 над Зулте Варегем и се класира за елиминациите в Лига Европа, присъединявайки се към Лацио.

Италианският отбор от своя страна загуби първи точки в група К, като приключи единствено 1:1 против Витес.

Лацио се бе класирал още преди този кръг за идващия стадий, по тази причина дуелът на "Алианц Ривиера " бе значимият.

Изненада от страна на Зулте Варегем щеше да направи финалния кръг от група К доста забавен.

След тазвечершните срещи обаче Лацио има 13 точки, Ница - 9, и са недостижими за Зулте с 4. Витес е с 2 точки.

Марио Балотели се погрижи това да не се случи. Нападателят на Ница вкара два гола преди почивката, с цел да даде успокоение на домакините.

Още в четвъртата минута Луис Бостин извърши нарушаване в пеналта, а Балотели означи отсъдената дузпа.

Въпреки че по-късно Варегем игра по-силно и имаше няколко благоприятни условия да изравни, Балотели се разписа отново в 31-та минута, откакто получи пас на празна врата.

И след почивката гостите продължиха да са по-опасният тим, а Аарон Исека Лея сътвори няколко обстановки за гол, без резултат.

Чак в 81-та минута Брайън Хамалайнен извърши приказен директен свободен удар от голяма отдалеченост и понижи до 2:1.

Всичко завърши пет минути по-късно, когато Адриен Тамезе осъществя третото попадение за Ница.

В Рим бе много по-скучно, като Брайън Линсен откри за Витес в 13-та минута, а Луис Алберто изравни малко преди почивката. Второто полувреме бе извънредно постно съвсем без обстановки пред двете порти за крайното 1:1.

На 7 декември Зулте Варегем приема Лацио, а Ница гостува на Витес в последни срещи от група К.